Sposób na stres

słuchanie muzyki na stresKażdy z nas spotyka się w swoim życiu ze stresującymi sytuacjami, każdy też radzi sobie z tym w zupełnie inny sposób. Natomiast jedno jest pewne, u każdego jako pomoc sprawdzi się muzyka.

Jest to temat znany od dość dawna, że muzyka wpływa kojąco na wiele osób. Oczywiście musi to być odpowiednia muzyka dla odpowiedniej osoby, nie na każdego te same nuty będą działały kojąco. Co ważne, może się okazać, że pewien typ muzyki, u jednych będzie obniżał poziom stresu, a u innych wręcz przeciwnie, będzie potęgował stres, a do tego wywoła jeszcze złość i nerwy.

muzyka na stres

Ważne jest więc, żeby sprawdzić, jaki typ muzyki działa na nas wyciszająco, czy jest to muzyka, której słuchamy na co dzień, czy też coś zupełnie nieoczywistego i coś na co się z reguły nie decydujemy. W sytuacji stresowej, wystarczy chwila z ulubioną muzyką, kilka spokojnych wdechów i wydechów i powinno nam to pomóc.

Nawet jeśli nie jest to bardzo mocny stres, ale czeka nas ciężki dzień w pracy to zawsze możemy się rozluźnić właśnie przy akompaniamencie muzyki i uwolnić trochę endorfin. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam się zmierzyć z nadchodzącymi wydarzeniami.

Wiele osób dlatego też korzysta ze słuchawek w drodze do pracy, czy na ważne spotkania, żeby się wyciszyć i uspokoić myśli. Warto spróbować tego sposobu, szczególnie, że nic nas nie kosztuje, a może przynieść nam same korzyści. Natomiast należy pamiętać, żeby rzeczywiście była to muzyka, która nas uspokoi, a nie dodatkowo zdenerwuje. Warto też słuchać twórców w odosobnieniu, a nie w grupie, bo dla każdego może to nieść zupełnie inne odczucia. Musimy pamiętać, że mimo że muzyka pomaga, to musi być ona dopasowana do nas indywidualnie.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: