Jazda konna – wyjątkowa pomoc w leczeniu

equine assisted therapy 7093427 640Jazda na koniu to wyjątkowy sport. Mogą go trenować zarazem małoletni, jak też dorośli. Przebywanie z koniem jest w stanie zapewniać wielką radość, a w połączeniu z ruchem korzystnie wpływać na stan zdrowia. Toteż taka terapia zalecana jest przez medyków.

Niezwykła terapia

Na przestrzeni lat wyraźnie zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi typu psycholog Wrocław prywatnie. Specjaliści tej dyscypliny stosują szereg sprawdzonych koncepcji prowadzenia terapii. Dopasowuje się je na podstawie schorzeń, z jakimi próbuje uporać się pacjent. Jedną z technik rehabilitacyjnych jest hipoterapia, będąca terapią z obecnością konia. Mogą stosować ją dzieci oraz dorośli z szeroką grupą schorzeń, również dzieci autystyczne.

Zalety obcowania z koniem

W pewnych przypadkach psycholog dziecięcy Wrocław poleca swoim pacjentom pracę z koniem. Korzystnie wpływa ona zarazem na kondycję fizyczną, jak również umysłu. Do tego dla szeregu pacjentów już samo przebywanie z koniem stanowi źródło ogromnej radości. Jazda konna wspomaga ogólną kondycję. Nierzadko najlepsze rezultaty można uzyskać dzięki współpracy z różnymi specjalistami, wśród jakich może być dietetyk kliniczny Wrocław. Metoda ta wspiera w korygowaniu postawy cielesnej i obniżaniu silnego spięcia mięśniowego. Praca z koniem usprawnia ogólną sprawność chorego i czucie powierzchniowe. Uczy koncentracji oraz pobudza zmysły. W wielu przypadkach kontakt z koniem pomaga też w wzmacnianiu pewności siebie.

W czym może pomóc jazda konna?

girl 6203126 640Lista chorób, w jakich neuropsycholog Wrocław może zarekomendować hipoterapię, jest zadziwiająco duża. Kurację z wykorzystaniem koni nierzadko przepisuje się dzieciom posiadającym zespół Downa, a także osobom po amputacjach. Więcej informacji znajdziesz na https://www.superego.com.pl/diagnoza-neuropsychologiczna-wroclaw/. Praca z koniem zapewnia też pożądane efekty w przypadku terapii z dziećmi z autyzmem. Reprezentanci takich dyscyplin, jak neuropsychologia Wrocław cenią sobie hipoterapię także dlatego, że wspiera w relaksacji spiętych mięśni. Toteż realizuje się ją na przykład u chorych z porażeniem mózgowym oraz problemami układu nerwowego. Jazda konna sprzyja też poprawianiu rozmaitych nieprawidłowości w ułożeniu ciała i redukowaniu zaburzeń nerwicowych.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: