Siła chóru to nie tylko wokal

pexels cottonbro studio 7567336Mimo tego, iż pojawia się coraz więcej formacji wokalnych, jak i w branży muzycznej coraz bardziej dostrzegalne są efekty z nowoczesnym brzmieniem, zespoły chóralne szczycą się w dalszym ciągu dużą popularnością. Odnosi się to zarówno do chórów znanych, ale też do amatorów. Jeśli więc, jako pomysłodawca konkretnego wydarzenia, podejmujesz współpracę z chórzystami, musisz ogarnąć, jak usposobić się do ich występu.

Dużo głównie będzie zależało od tego, w jakim miejscu zaplanowano występ, czy jest to świątynia, aula koncertowa, czy otwarta przestrzeń. Popatrz, co ma do zaproponowania dystrybutor profesjonalnego sprzętu audio oraz przemyśl, czy jego nagłośnienia jest w stanie spełnić Twoje wymagania. Naturalnie, indywidualny wybór przedyskutuj także z chórem kościelnym albo z chórem uczniów, czyli zapraszanymi na dany koncert. Bez dwóch zdań, najważniejsze będą mikrofony do wokalu, tym bardziej gdy sala jest sporych rozmiarów albo gdy koncert planowany jest na świeżym powietrzu. Abstrahując od tego, czy zaplanowany jest performance, czy jest to turniej chórzystów, mikrofon okaże się podstawą. Jeśli na dodatek chór występuje z innymi śpiewakami i występ przewidziany jest na sporą liczbę widzów, wybrane nagłośnienie eventy musi być stosownie dostrojone do umiejętności wokalnych reszty solistów, które będą śpiewały na estradzie.

Kiedy na przykład występ organizowany jest w katedrze, typując nagłośnienie do kościoła należy zwrócić wzgląd na to, by nie powstał efekt echa, ponieważ będzie utrudniał on zrozumienie treści. Nie mniej ważne są także głośniki a także wzmacniacze, które powinny tworzyć zwarty układ pod kątem danego obiektu. Kluczowa będzie obsługa szerszych pasm przesyłania, by goście z każdego miejsca mieli świetny odsłuch. Nakieruj uwagę na mikrofony statyczne, o ile schola jest spora. Wówczas sprzęt ten będzie koncentrował wybraną część chóru.

microphone g076f8fe6f 640Jeśli zespół chórzystów występuje w miejscu, w jakim nie ma dostępu do instalacji elektrycznej, zdecyduj się na nagłośnienie mobilne, by jako osoba aranżująca event w na zewnątrz mieć gwarancję, iż sprzęt da szansę na doskonały odbiór głosu. Wybierz mikrofony bezprzewodowe, sprawdzające się w przypadku solistów. Profesjonalne urządzenia do nagłośniania dla chóru jest zadaniem skomplikowanym, czyli do wydarzenia na którym zaproszony jest takowy zespół zobowiązany jesteś starannie się przygotować.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: