Bieganie na bieżni

Każdy wie, że sport to zdrowie – cały czas powtarza się ten tekst. Tak oczywiście jest, ale warto też pamiętać, że niektóre sporty mogą być bardziej lub mniej korzystne dla zdrowia. Tak jest na przykład z bieganiem.

 

Jeżeli biegamy na świeżym powietrzu, to wiadomo, oprócz ruchu i lepszej kondycji, spędzimy też sporo czasu na dworze i dzięki temu będziemy mogli się porządnie dotlenić, a przy okazji też możemy utrzymywać kontakt z przyrodą. Poza ruchem, dajemy też odpocząć naszym oczom od ciągłego wpatrywania się w różne ekrany. Możemy patrzeć na zielone drzewa i odciążać trochę wzrok od codziennej pracy.

Zawsze możemy też biegać na bieżni, natomiast wtedy niestety nie będziemy mieli kontaktu z przyrodą, ani też nie dotlenimy się tak jak na dworze. Szczególnie, że bieżnie często są w siłowniach, które wiadomo, mimo że klimatyzowane, mają swój specyficzny zapach. Zdecydowanie lepiej jest więc korzystać z biegania na świeżym powietrzu, bo korzystając z bieżni, możemy jedynie patrzeć przez okno na to co nas otacza.

bieganie   zdrowie   bieżnia