Bolesna kontuzja tuż przed ślubem - czy można ją jakoś wyleczyć?

ślub na sportowo 3

Uwielbiasz sport i uwielbiasz osobę,z którą planujesz ślub. Dlatego niełatwo przychodzi ci rezygnacja z treningów nawet przed własnym weselem, co z kolei może doprowadzić do urazu, a ten - do długotrwałego bólu. Szczęśliwie nie musisz przekładać ślubu. Obecnie leczenie bólu to nie problem.

Po pierwsze natychmiast udaj się do swojego lekarza prowadzącego, który prawdopodobnie zaleci ci wizytę u fizjoterapeuty. Już sama rehabilitacja powinna odnieść skutek, ale niewykluczone także, że trzeba będzie wprowadzić w życie leczenie bólu inną metodą. Zastosowana metoda będzie zależeć od rodzaju kontuzji - o ile to tylko nieco skręcona kostka, przypuszczalnie wystarczy kilka dni odpoczynku. Jeśli kontuzja jest poważniejsza i daje ci się we znaki np. ból barku albo ból biodra i uniemożliwia ci to zwyczajne funkcjonowanie (więc na weselu też się nie pobawisz), to zlokalizuj w okolicy centrum leczenia bólu. To specjalistyczne kliniki, które mają misję przywrócić radość z życia osobom borykającym się z różnymi rodzajami bólu.

Zależnie od rodzaju twojej kontuzji doradzą ci właściwe leczenie. Jedną z takich metod jest akupunktura (istotnie, to faktycznie może przynieść ulgę!), ale stosuje się rrehabilitacja04ównież inne terapie. Kriolezja to terapia zimnem, co przynosi ulgę. Termolezja natomiast to metoda wykorzystująca ciepło wytwarzane przez fale radiowe. Terapię zawsze ustala się indywidualnie - aby uzyskać optymalny rezultat. Klinika leczenia bólu przede wszystkim przeprowadzi wywiad lekarski i wyśle cię na badania, a dopiero potem zaproponuje skuteczny sposób leczenia.

Nie panikuj zatem - nawet jeżeli wesele coraz bliżej, a ciebie dręczy ból kręgosłupa. Leczenie pozwoli ci przetrwać twój ślub bez żadnych słabości. No, chyba że za bardzo zabalujesz - ale wtenczas możesz mieć pretensje tylko do siebie ;).

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

: