Ćwiczenie jogi w domu

trening 05Obecnie joga budzi skojarzenia bardziej z ćwiczeniami sportowymi, które pozwalają wyciszyć jaźń i uelastycznić mięśnie, niż z filozofią hinduską. Jej systematyczne stosowanie ma niezliczoną ilość plusów: ma wpływ na usprawnienie funkcji organizmu, pomaga w redukcji stresu, a przy dobraniu właściwych pozycji, sprzyja rozrostowi tkanki mięśniowej. Znaczna liczba układów decyduje o tym, że jogizm mogą uprawiać także te osoby, które dawno nie ćwiczyły.

Wiele osób mających związek z jogą twierdzi, że wstępne przymiarki muszą odbywać się pod okiem rzeczowego jogina, który dokładnie objaśni kolejność ruchów i wskaże szczegóły do poprawy. Dzięki temu następne ćwiczenia w domu staną się o wiele efektywniejsze, a ich wykonywanie bezpieczniejsze. Jednak nie w każdym przypadku istnieje szansa skorzystania z zajęć w szkole jogi. Wówczas pożyteczne będą materiały o tym temacie albo filmy, które dokładnie zademonstrują konkretne figury. Na portalach społecznościowych można znaleźć też grupy gromadzące fanów tej sztuki, gdzie warto szukać pomocy.

Co jest potrzebne, aby stosować jogę w mieszkaniu?

Uprawianie jogi poza atelier jest możliwe, szczególnie że nie potrzeba do tego jakichś wyspecjalizowanych akcesoriów. Warto wszak zabezpieczyć taką ilość miejsca, aby dać sobie szansę na wygodną zmianę pozycji. Istotną rzeczą jest także ubranie, który zagwarantuje płynność ruchu. Dla licznej grupy osób jest to obcisły podkoszulek i spodnie, bo się nie przemieszczają i nie zawadzają podczas ćwiczeń. Mimo że nie jest to niezbędne, dobrze kupić też matę. Korzystanie z niej poprawia stabilność oraz podnosi komfort, a w przypadku upadku, chroni przed kontuzjami.

trening 07Początkowo, dobrze jest wypróbować którąś z bazowych asan, łatwych pod względem wykonywania. Przejście na wstępie do rozbudowanych ruchów, które wymagają dużej świadomości organizmu i elastyczności, może zakończyć się nieprzyjemnym zranieniem. Przez to uprawianie jogi u siebie, koniecznie musi toczyć się zgodnie z indywidualnymi możliwościami.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: