Top 3 wśród dyscyplin sportowych, które wymagają zasobnego portfela

mountaineer 2100050 1920Powiadają, że sport może trenować każdy, jednakże nie każde sporty są dla każdego. Niżej kilka rodzajów najbardziej kosztownych dyscyplin na świecie. Czemu? Przeszkodą jest nie tylko kiepska forma, brak odpowiedniego zdrowia, czy warunków do uprawiania konkretnej dyscypliny - ale także pieniądze. Jest kilka dziedzin, na które ma możliwość sobie sfinansować nieliczna grupa.

Na czele od zawsze plasują się te związane z szeroko kojarzoną sztuką jazdy konnej. Tu najbardziej drenującym pieniężnie elementem bywa kupno i eksploatacja konia (sumy oscylują w przedziale kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych za najbardziej pożądane okazy ze sportowym rodowodem). Utrzymanie stajni, pożywienia, posiadania wybiegu i leczenia po kontuzji też nie jest do zbagatelizowania. Ponadto dołożyć trzeba koszt szkolenia i sprzętu jeźdźca. W wypadku natomiast dyskusji o powożeniu powinno się doliczyć koszta zakupu powozów.

W kwestii dyscyplin motoryzacyjnych z kolei na czele znalazł się Vintage Auto Racing, gdzie potężna część funduszy idzie na zdobycie i odrestaurowanie nieuchwytnego dla wielu auta. Przykładowe ceny wahają się w nawiasie od dziesięciu do ponad stu dziesięciu tysięcy USD za auto. Dla zobrazowania – Shelby Cobra 427 S/C z 1965 roku to koszt rzędu ponad 113 000 dolarów jednorazowo, a mowa tu tylko o nabyciu auta, nie o kosztach napraw czy przewożenia.golf 23794 1280

Identycznie sprawa wygląda gdy wymienia się dyscypliny sportowe uprawiane w powietrzu. Aerial acrobatics czyli akrobatyka powietrzna, mająca początki jeszcze z lat po roku 1918 i wyrosła w owianych sławą „latających cyrkach” grozi dość karkołomnymi kosztami, jeżeli chce się stawać w szranki w zawodach i liczyć na powodzenie. Ma to związek przeważnie z cenami samolotów (np. jednostka Extra EA-200 kosztuje ok. 370 000 USD), ale też z bardzo ciężkim procesem szkolenia pilotów mającym na celu wyostrzenie szybkości i braku podatności na działanie siły odśrodkowej.

Powyższe rodzaje są tylko kilkoma z wielu, obrazują jednak drobny wycinek możliwych nakładów kojarzonych z praktykowaniem pewnych dziedzin sportu, co jednak nie przeszkadza im wyszukiwać ciągle potencjalnych kontynuatorów dyscyplin.dyscyplin.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: