Ostatnia prosta. Jak na emeryturze kontynuować pasję?

pexels centre for ageing better 7850131Uprawianie sportu przez młode osoby to standard. Z wiekiem pasja nie mija, a mało tego potrafi coraz bardziej wciągać. Coraz częściej można spotkać starsze osoby, które biegają, uprawiają jogę lub grają w tenisa. Związany z tym wysiłek pozwala wzmocnić mięśnie, dotlenić się i wesprzeć układ krążenia. Co jest niezwykle istotne w każdym wieku. Wiąże się to również z tym, że nawet amatorzy zakupują specjalne stroje i sprzęty. Co się z tym wiąże? Jak zapewnić sobie swobodną kontynuację pasji?

Różne pory roku powodują, że nie zawsze można uprawiać sport na świeżym powietrzu. W takim wypadku wielu ludzi decyduje się na korzystanie z siłowni i hal sportowych. Gdzie inwestować małe kwoty, aby można było swobodnie z nich korzystać? Najlepszym sposobem jest wykupienie karnetu w danej placówce. Wielu pracodawców oferuje również możliwość wyrobienia karty multisport. Dzięki temu w łatwy sposób można uzyskać dostęp do różnych placówek, które nie tylko zapewniają miejsce, ale też potrzebny sprzęt.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się takie dyscypliny, jak squash i tenis. W swojej specyfice angażują wszystkie mięśnie, a rywalizacja z nimi związana, jest niezwykle wciągająca. Z tego tytułu osoby, które zasmakowały tych gier, z czasem wyposażają się we własne rakiety i piłeczki. Nie każdego jednak z pensji stać na taki zakup. Sposobem na zdobycie dodatkowych środków mogą być fundusze ETF (bajecznie proste z pomocą Finax). Szczególnie przydatne jeśli rozważasz przynależność do amatorskiej ligi, która wiąże się z wyjazdami. Szczególnie ostatnio popularne fundusze ETF stają się alternatywą dla tradycyjnych funduszy. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

pexels vlada karpovich 8939953Jeśli tylko pozwala na to zdrowie warto kontynuować pasję również na emeryturze. Tym bardziej, że jest to zdrowe nie tylko dla naszego ciała, ale też psychiki. Przykre, że system emerytalny potrafi hamować zapał, przez niewystarczające środki. Można temu zapobiec, interesując się dostatecznie wcześnie opcjami, jakie daje III filar. Wchodzący w jego skład rachunek IKZE, pozwala zgromadzić środki na przyszłość, dzięki którym spokojnie pozwolisz sobie na związane z hobby wydatki. Warto zapoznać się z informacjami na temat IKZE w tym artykule.

Uprawiając sport przez wiele lat nie da się tego tak po prostu przerwać. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Nie zamykaj się w czterech ścianach i korzystaj z życia. Masz tylko jedno.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: