Sport w drewnianym wydaniu

man ge0c41e057 640Domy zbudowane z bali posiadają niepowtarzalny, staroświecki klimat. Z tego względu regularnie stosuje się tą metodę budowania w miejscach, które mają zapaść w pamięć odwiedzających. Są to dla przykładu domy weselne i obiekty wypoczynkowe w górach. Jasne, że nie wszyscy lubią wesela w rustykalnym klimacie, niemniej jednak, imprezy zorganizowane w klimatycznej sali umiejscowionej gdzieś na uboczu, mają swoją niepowtarzalną atmosferę. A po przebudzeniu będziemy mogli… odpocząć po długiej imprezie w sielskim otoczeniu ;) Podobnie ma się rzecz z ośrodkami sportowymi. Tutaj raczej mniej osób będzie miała obiekcje dotyczące stylu – co jest bowiem bardziej właściwego niż po całym dniu jeżdżenia na nartach lub snowboardzie wrócić do ciepłego ośrodka w charakterystycznym góralskim klimacie?

Oczywiście domy z bali, to nie tylko urocza atmosfera – posiadają one szereg właściwości, które sprawiają, że posiadanie takowego domostwa ma wiele zalet. Pierwsza sprawa to ogrzanie takiego domu. Domy z bali bardzo łatwo się nagrzewają i nawet po dłuższej nieobecności po krótkim czasie możemy cieszyć się rozkosznym ciepłem. Oprócz tego drewno w ogóle, a bale w szczególności eliminują niekorzystne jony „+” emitowane przez wyposażenie elektryczne. Dodatkowo budynki z bali buduje się zdecydowanie szybciej niż klasycznymi technikami.

Jednakże wiadomo nic nie jest idealne. Podstawową negatywną cechą domów z bali jest ich koszt. Ile kosztuje dom z bali? Jest to zależne od projektu, ale dla uproszczenia można założyć, że więcej niż dom murowany o takiej samej kubaturze. Wracając zaś do wspomnianej kwestii ogrzewania – pomimo, że domy z bali szybko się nagrzewają, to niestety drewno nie jest najbardziej optymalnym izolatorem termicznym i w związku z tym potrzebne jest zastosowanie bali dużej średnicy, co niekorzystnie wpływa na koszt domu z drewna takiej konstrukcji.

Jeśli chcielibyśmy cieszyć się własnym domem z bali, jednak limitują nas kwestie finansowe to ciągle mamy różne opcje. Przykładowo domy z drewna do 35m2 są relatywnie tanie, a w ofertach można przebierać ponieważ polskie przepisy pozwala na stawianie budynków o tak niedużej wielkości bez konieczności dokonywania wielu formalności. W związku z tym dostępnych jest wiele interesujących projektów tego typu.

Kolejnym rozpowszechnionym rodzajem budynków są drewniane domy letniskowe całoroczne. Jak wspomniano już wcześniej, plusem takiej konstrukcji jest fakt, że szybko się nagrzewa, wobec czego używanie takiego domu także zimą nie nastręcza problemów.

log home g4f3d7bb89 640Podsumowując, bale to interesujący materiał budowlany, który można stosować w różnych realizacjach. Sprawdzi się zarówno przy konstrukcji ośrodka wypoczynkowego w górach, ale też dla miłośników domów z drewna z tarasem, ulokowanych nad malowniczym jeziorem.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: