Jak wyposażyć rower na wycieczki górskie?

bike g00c1ed562 640Wyprawy rowerem po górach to z jednej strony trening niezwykle trudny, a także niebezpieczny, zaś po drugie to duża przyjemność mieć okazję podziwiać z góry wszystko to, co na co dzień jest w naszym pobliżu. Warto jednak mieć świadomość, co nam będzie potrzebne do takiej wyprawy dokonując takiego wyboru pierwszy raz.

Przede wszystkim należy umieć dobrze jeździć na rowerze. Trzeba być przygotowanym na niezbyt prostą drogę, niejednokrotnie miękkie, czy też z niemałą liczbą podjazdów. Do tego potrzeba nie najgorszej kondycji, siły kończyn dolnych, reagowania na to, co za chwilę może się wydarzyć jak i konkretnych technik jazdy. Warto zastanowić się nad wizytami w siłowni i poprawą wytrzymałości i ogólnej formy. Wówczas trasa nie powinna niepokoić, a dawać dużo satysfakcji podczas pedałowania.

Będąc początkującym, opłaca się wybrać sobie jakąś nietrudną drogę, by wiedzieć, z czym mamy styczność. Najlepiej wybrać taką drogę, która ochoczo uczęszczana jest przez pozostałych kolarzy i nie ma wielu niełatwych punktów do omijania. Stąd też przed rozpoczęciem jazdy, opłaca się pomyśleć o sprawdzeniu drogi na piechotę.

Główny do takiej podróży będzie oczywiście rower. Jak sama nazwa sugeruje najlepszym wyborem będzie tu rower górski, który będzie mieć dobrą amortyzację, szerokie opony czy też sprawne hamulce.

france gc6dce0da2 640Należy ocenić pogodę. Warto założyć na siebie kilka warstw ubrań. Jeżeli będzie za gorąco, zawsze okrycie wierzchnie można zdjąć lub też wyciągnąć z plecaka, jeśli będzie zbyt zimno. Warto pomyśleć o swoim zdrowiu, a więc dobrze dopasowanym obuwiu z formowaną podeszwą, kasku, który ochroni głowę w razie upadku. Zmęczyć albo zgrzać mogą się ręce, a mocny chwyt na kierownicy jest tutaj bardzo ważny. Dlatego też lekkie rękawiczki, które posiadają przewiewny krój będą idealne. Nie powinno się nie pamiętać o tym, by wziąć ze sobą prowiant, jak i napój w bidonie, który można umocować w większej ilości dwukołowych pojazdów. Na takie wyprawy plecak może być zbyt ciężki, dlatego dobrym wyborem mogą być tutaj sakwy. Wydaje się, że to wiele, jednak takie detale zabezpieczą nas przed niepożądanym upadkiem, o który na takich drogach łatwo, zwłaszcza będąc początkującym.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: