Połączenie sportu i rozwoju umysłu

woman gd8ff8f8e1 640Zapewne każdy z nas zapamiętał z dzieciństwa grę w podchody. To idealny sposób na aktywność na świeżym powietrzu i wspólne spędzenie czasu z rodziną. Poza tym zabawa w podchody rozwija wyobraźnię, stanowiąc skuteczny trening dla umysłu.

Jak grać w podchody?

Podchody to zabawa znana starszym i młodszym. Jej zasady są proste. Uczestnicy muszą podzielić się na dwie grupy. Pierwsza ucieka, a zadaniem drugiej złapanie przeciwnika. Grupa uciekająca zostawia tropy stanowiące wskazówkę dla rywali, a także rozmaite zadania oraz łamigłówki. I właśnie tu zaczyna się najfajniejsza zabawa, która wymaga od uczestników wykazania się bystrością i kreatywnością.

Zasady gry w podchody nie mają sztywnego charakteru. Można je w dowolny sposób zmieniać, w zależności od wieku i predyspozycji uczestników, a także liczebności grup. Ważne jest również miejsce gry. W podchody możemy bawić się niemal wszędzie, czy to na podwórku, czy na boisku. Nie da się ukryć, że najwięcej frajdy gra ta dostarcza w otoczeniu przyrody.

Ruch na świeżym powietrzu

Zabawa w podchody to doskonała odmiana od długich godzin przed monitorem komputera. Szczególnie że coraz większa ilość dzieci od zabawy na zewnątrz, bardziej preferuje tablet lub smartfon. Warto zaś wiedzieć, że gry takie jak podchody pobudzają rozwój motoryki, zwiększając jednocześnie sprawność fizyczną. Co więcej, czas spędzany na łonie natury pobudza ciekawość dziecka, równocześnie pomagając otworzyć się na piękno przyrody.

Trening dla umysłu

Podchody to wspaniała zabawa, niosąca ze sobą wiele pożytku dla uczestników. Służy wyostrzeniu bystrości i pobudza pomysłowość. Zarówno grupa uciekająca, jak również druga, musi bowiem wykazać się sprytem. Zabawa uczy także analitycznego rozumowania oraz zasad zdrowej rywalizacji.

couple g8de111499 640Podchody nie wiążą się z koniecznością podjęcia specjalnych przygotowań. Użyć można wszystko to, co znajduje się w danym momencie w zasięgu ręki. Przydać może się kłębek sznurka, mazaki, kartki, węgiel, a także suche gałązki, które można użyć do stworzenia wskazówek dla drużyny przeciwnej. Zabawa stwarza okazję do uwolnienia pokładów pomysłowości, a przy tym spędzenia wspólnych chwil. Nie zapominajmy też o świetnej zabawie!

Jak uzupełnić siły dowiesz się z Smaczny maraton przez miasto.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: