Rowerowe wyprawy pociągiem to kapitalny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu!

the scenery gddad81886 640Okres wakacyjny to bardzo dobra pora na kolarskie wycieczki. Wszyscy, którzy uwielbiają dłuższe wycieczki, mogą udać się w różne ciekawe miejsca, przemierzając trasy transportem kolejowym. Tego typu kolarskie podróże cieszą się rosnącą popularnością.

Wyszukaj ciekawe atrakcje w okolicy i wsiadaj na rower!

Podróż kolarska to świetny pomysł na weekendowy wyjazd. Za sprawą tego, iż możliwe jest przewieźć rowery w pociągu, możesz zaplanować bardzo interesującą podróż. To doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie czynny relaks. Taką wycieczkę można dopasować do indywidualnych predyspozycji, samemu wybierając, jaka część drogi będzie przebyta transportem kolejowym, a jaka rowerem.

Poznaj atrakcje w swojej okolicy

Rowerowa wycieczka koleją, to idealna sposobność, by zwiedzić pobliskie atrakcje. Wielu pasjonatów jazdy na rowerze nie zdaje sobie sprawy, ile ciekawych atrakcji znajduje się całkiem blisko ich domu. Trzeba tylko kupić bilety regionalne na pociąg i udać się w podróż. W zależności od naszych posiadanych nakładów czasowych można także zabrać w plecak najpotrzebniejsze rzeczy i zaplanować wyprawę z nocowaniem.

Ci, którzy lubią mieć zaplanowany najmniejszy nawet detal, mogą przeanalizować przyjazdy pociągów z interesujących ich dworców i skrupulatnie obmyślać całą podróż. Rowerem można pokonywać te części trasy, do których nie dociera kolej. Jeśli planujemy dłuższą podróż, dobrze będzie mieć podczas drogi aktualną mapę. Fantastyczną wyprawą może okazać się także spontaniczny wypad.

Spontaniczne wycieczki są najfajniejsze!

rasender roland gd0b287335 640Świetną opcją może okazać się powrót transportem kolejowym z kolarskiej eskapady. Zwłaszcza podczas spontanicznych wypraw, gdy zastanie nas dość późna pora. Bilety na pociąg są do nabycia u kierownika składu, aczkolwiek konieczna jest wówczas specjalna opłata za wydanie biletu w pociągu.

Nie trzeba tworzyć precyzyjnie zaplanowanej drogi wyprawy, z racji, iż wyszukiwanie połączeń kolejowych dostępne jest o każdej porze, z każdego punktu. Trzeba tylko posiadać smartfona z możliwością dostępu do Internet, wtedy bez problemu sprawdzimy aktualne rozkłady jazdy - https://kolejedolnoslaskie.pl/rozklad-jazdy/.

Jeśli nie wiesz jak spożytkować resztę lata, a lubisz sportowy wypoczynek, taka kolarska wyprawa pociągiem będzie idealnym pomysłem!

zdrowie   sport   kolej