Jak ćwiczyć jesienią?

jesienne bieganieKażdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest kondycja fizyczna. Dlatego najczęściej w lecie, możemy zaobserwować bardzo dużą ilość osób biegających zarówno po parkach jak i nawet w centrum miast.

Coraz więcej osób korzysta również z siłowni na świeżym powietrzu, czy też z odkrytych basenów. Zdarza się również, że niektórzy wybierają spacer lub rower w drodze do pracy, a to zawsze dodatkowa porcja ruchu. Natomiast sytuacja wygląda trochę inaczej kiedy przychodzi jesień.

Dni stają się coraz krótsze, coraz szybciej robi się ciemno, a co za tym idzie, gaśnie nasza motywacja do spędzania dużej ilości czasu na dworze. Niestety bardzo często wpływa to na rezygnację z niektórych aktywności sportowych. Warto natomiast pamiętać, że w ćwiczeniach bardzo ważna jest systematyczność. Dlatego warto się zastanowić nad tym jak zamienić nasze aktywności na świeżym powietrzu, na takie, które nadal dadzą nam satysfakcję, ale będą się odbywały w bardziej sprzyjających warunkach.

sport jesienią

Wiadomo, że nie ma nic lepszego niż ćwiczenia na łonie natury z pięknym słońcem, ale nie zawsze jest to możliwe. W związku z tym, na te kilka miesięcy, możemy się przerzucić na siłownię i korzystać dostępnych tam bieżni, nie będzie to oczywiście to samo, ale dzięki temu będziemy w stanie dbać o naszą kondycję niezależnie od pogody za oknem.

Dodatkowo, w chłodniejszych miesiącach wcale nie trzeba rezygnować z basenu, wystarczy tylko wybrać ten zakryty i zarezerwować sobie na tą aktywność trochę więcej czasu, aby móc się na spokojnie wysuszyć, jest to bardzo ważne jeśli nie chcemy ryzykować przeziębienia lub co gorsze zapalenia płuc.

Można też skorzystać z zorganizowanych zajęć, np. fitness, czy pilates, nadzór trenera może nam pomóc budować odpowiednią postawę, a dodatkowo możemy mieć większą motywację do ćwiczeń jeśli będą się one odbywały w większej grupie osób. Dzięki temu też, zminimalizujemy ryzyko kontuzji po powrocie do ćwiczeń po dłuższej, jesiennej przerwie.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: