Bieganie – postanowienie noworoczne

bieganie w zimieJak to z reguły bywa, w okolicy nowego roku, wiele osób decyduje się na przygotowanie postanowień, które mają odmienić ich życie. Mogą być to małe rzeczy, albo wręcz olbrzymie przedsięwzięcia.

 

Część osób funkcjonuje w taki sposób od wielu lat i każdego roku skrupulatnie zasiadają do przygotowania takiej listy. Pozostali z reguły w ogóle się w to nie zagłębiają. Natomiast, jedna z rzeczy, które najczęściej trafiają na takie listy to sport. Chodzi tu albo o rozpoczęcie jakiekolwiek aktywności fizycznej, utrzymanie się w dotychczasowej formie sportu, czy zwiększenie częstotliwości.

 

bieganie w śnieguWiele z takich osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że ten sport, daje nam wiele korzyści. Ogólnie, jeśli ktoś ma ochotę zintensyfikować swoje dotychczasowe treningi, to nie ma w tym nic złego, oczywiście o ile pozwala nam na to stan naszego zdrowia. Gorzej, jeśli planujemy dopiero rozpocząć przygodę z tym sportem.

 

Oczywiście samo w sobie nie jest to złym pomysłem, gorzej z momentem, w którym się na to decydujemy. Jeśli jest to nasze postanowienie noworoczne, to dobrze jest się za to zabrać w miarę możliwości szybko, aby nie uleciał nam zapał. Natomiast, jeśli wcześniej nie biegaliśmy i chcemy zacząć swoją przygodę z tym sportem, to zima nie jest najlepszym pomysłem. Nie dość, że nie będziemy na to odpowiednio przygotowani ze sprzętem (zależy gdzie będziemy biegać), to jeszcze nie będziemy mieli ku temu odpowiedniej kondycji.

 

Przez takie podejście, może się okazać, że zniechęcimy się do biegania już na samym początku i bardzo szybko zrezygnujemy z realizacji swojego postanowienia.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: