Słuchawki do biegania

bieganie ze słuchawkamiJak wiecie, jestem fanem muzyki oraz biegania i staram się łączyć te dwie pasje. Nie ma nic lepszego niż bieganie w rytmie ulubionej muzyki, ale pod jednym warunkiem – trzeba mieć odpowiednie słuchawki.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim głośność. Sporo jest słuchawek, które cicho grają i jeśli biega się po mieście, tak naprawdę niewiele słychać. Muzykę zagłuszają samochody, inne dźwięki miasta, jak i same odgłosy biegania oraz twój oddech. Dlatego też możliwość ustawienia odpowiedniej głośności jest niezwykle istotna.

Druga kwestia – nie mniej ważna – to kwestia trzymania się słuchawek na uszach. Na początku biegałem w słuchawkach nausznych, ale tego nie polecam – nie są zbyt wygodne, a i dodatkowo pocą nam się okolice uszu. Zwykłe słuchawki douszne zupełnie nie zdadzą egzaminu. Co chwilę wypadają i jest to strasznie denerwujące. Trochę lepszym rozwiązaniem są słuchawki tzw. dokanałowe, ale one też nie zawsze się trzymają tak jak należy. Dlatego też najlepsze będą słuchawki zauszne, a najlepiej do tego bezprzewodowe. Będą się dobrze trzymać, zapewnią niezły dźwięk, a i kabel nie będzie nam się plątał i przeszkadzał.

No właśnie, dźwięk. Nie każdy jest audiofilem, ale ja muszę – zwłaszcza do biegania – mieć dobry bas. Jeśli basik nie dudni w słuchawkach jak należy, biega mi się zdecydowanie gorzej.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: